Styl glamour

Coraz mniej osób aranżując mieszkanie, decyduje się na odważny styl w swoich wnętrzach. Dlaczego? Obecnie bardzo modny styl skandynawski sprawia, że większość osób sięga właśnie po taką stylistykę, porzucając możliwości, jakie są dostępne na rynku. Warto jednak wspomnieć, że im bardziej wyszukany styl, tym droższa będzie aranżacja domu czy mieszkania. Może się okazać, że pierwotnie założony budżet nie pokryje wszystkich niezbędnych zakupów, jakie trzeba zrobić, aranżując mieszkanie na przykład w stylu glamour. Decydując się na zamienniki, może być tak, że efekt będzie odległy od zamierzonego. Jak zatem zaaranżować mieszkanie lub dom w stylu glamour, by wnętrza prezentowały się gustownie i z klasą?

Meble

Ciekawym elementem stylu glamour są przede wszystkim meble. Bogato rzeźbione, o niecodziennej fakturze i nawiązujące do mebli z epoki baroku, to jeden z najważniejszych elementów. To właśnie wygląd mebli może w tym przypadku stworzyć cały klimat aranżowanego wnętrza. Jaki kolor powinny mieć meble? Bardzo ładnie będą prezentować się meble o drewnie w kolorze czarnym. Obicia kanapy czy foteli powinny być natomiast w kolorze. Świetnie sprawdzi się tutaj butelkowa zieleń czy burgund. Jeżeli chodzi o materiał, to najlepszym rozwiązaniem będzie aksamit, który sam w sobie prezentuje się pięknie i dodatkowo podkreśli charakter mebli. Oczywiście, styl glamour nie musi być przepełniony drewnianymi meblami. Ładna, masywna i wygodna kanapa w ciekawym, intensywnym kolorze zestawiona z fotelami o nieco innej stylistyce i odcieniu, to również dobre rozwiązanie w nowoczesnych aranżacjach urządzonych w stylu glamour.

Dodatki

Elementy dekoracyjne w stylu glamour powinny błyszczeć i połyskiwać. Warto w centralnym punkcie w salonie umieścić bogato zdobiony żyrandol, który nie tylko zapewni niezbędne światło, ale będzie piękną dekoracją wnętrza. Świeczniki, wazy czy rzeźby, również świetnie odnajdą się w takiej aranżacji. W związku z tym, że styl glamour może kojarzyć się z przepychem i bogactwem, warto nieco oszczędnie podejść do dekoracji ścian. Biała farba na ścianie i duże lustro w srebrnej ramie to elementy wystarczające w zestawieniu z różnorakimi dodatkami i bogato zdobionymi meblami. Aranżując jadalnię i kuchnię, warto postawić również na elegancką zastawę stołową. Talerze, filiżanki czy sztućce o ciekawym wzorze i udekorowane złotymi malunkami, będą nie tylko użyteczne, ale będą dodatkowo pełnić funkcję eleganckiej dekoracji.

Styl glamour
Oceń ten post