Poddasze w domu

Nieregularne powierzchnie, krzywizny i ścięte sufity to bardzo trudne do zagospodarowania przestrzenie, na powierzchni, których ciężko zaprojektować ustawne wnętrza, nie tylko gustownie urządzone, ale również wygodne dla mieszkańców. Bardzo często jeszcze na etapie projektowania domu jesteśmy w stanie zadbać o to, że pomimo iż poddasze będzie miało miejscowo ścięte sufity, to będzie wygodne i przestronne. Warto przemyśleć to wcześniej, by w trakcie oddania przez firmę budowlaną gotowego domu, nie przestraszyć się faktem, że pomieszczenia na poddaszu są stosunkowo niskie i mogą pełnić jedynie funkcję strychu, a nie pomieszczeń do codziennego życia. Jak zatem zagospodarować niewymiarowe pomieszczenia na poddaszu?

 

Projekt to klucz do sukcesu

Pomysł w tym przypadku to nie wszystko. Warto zainwestować w wynajęcie projektanta w celu wykonania projektu, który zadowoli właściciela i wydobędzie atuty pomieszczenia, zakrywając jego mankamenty. Osoba kompetentna w dziedzinie aranżacji pomoże nie tylko w doborze materiałów do wykończenia wnętrza, kolorystyki i dodatków, ale przede wszystkim opracuje rozwiązania, które optycznie powiększą pomieszczenie i w przestrzeni mniej atrakcyjnej pod względem przechodzenia i przebywania zastosują meble na wymiar, które pomieszczą wszystkie ubrania i dodatki właściciela pokoju. Na poddaszu warto również wykonać garderobę. Jest to miejsce, które z powodzeniem zastąpi wszystkie szafy w domu. Garderoba ma być po prostu użyteczna, dlatego niskie sufity czy niewymiarowe pomieszczenie nie będzie problemem, jeżeli chodzi o przechowywanie ubrań i wszystkich akcesoriów codziennego użytku.

Pomieszczenie gospodarcze

Bardzo często pomieszczenia gospodarcze są tworzone w piwnicy, miejscu, które jest ulokowane w bezpośrednim sąsiedztwie garażu i wszelkich narzędzi niezbędnych w każdym domu. Warto jednak rozważyć stworzenie pomieszczenia gospodarczego właśnie na poddaszu, szczególnie jeżeli prace, które mają być w nim wykonywane, są pracami kobiecymi jak decoupage, szycie, tapicerowanie czy szeroko pojęte robótki typu “Zrób to sam”. Poddasze może być wspaniałym miejscem do stworzenia roboczej przestrzeni kreatywnej w domu. Miękki dywan, stolik kawowy, miła dla oka kolorystyka i niezbędne narzędzia i przedmioty odpowiednio poukładane, będą wsparciem dla kreatywnej pracy, szczególnie jeżeli chodzi o kobiece techniki tworzenia przedmiotów.

Poddasze w domu
Oceń ten post