Dekoracje w domu

Każdy dom to miejsce nie tylko życia, czy wykonywania codziennych obowiązków, ale również odpoczynku. Praca, szkoła i domowe sprawunki wpływają na nasze samopoczucie. Warto w domu stworzyć wnętrza pełne miłych dla oka dekoracji, w których odpoczynek będzie wygodny i przyjemny. Aranżacja mieszkania czy domu to ogromne przedsięwzięcie. Surowe ściany należy wygładzić i pomalować albo okleić płytkami ściennymi bądź pokryć tapetą. Podłogi wyłożyć panelami, drewnianym parkietem lub płytkami, a wszystko to w zależności od rodzaju pomieszczenia i jego przeznaczenia. Następnie należy zakupić meble bądź zlecić ich wykonanie na zamówienie według określonego projektu. Istotne jest również oświetlenie, tekstylia m.in. pościel, poduszki czy koce. Istotne i niezbędne w każdym domu są również wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne, sprzęty kuchenne, m.in. kuchenka, lodówka, okap czy zmywarka, a dopiero na końcu, kiedy całe mieszkanie jest wyposażone w niezbędne elementy, wtedy warto zadbać o dodatki i dekoracje.

Dekoracje ścienne

Ściana to płaska, pionowa powierzchnia, którą warto pokryć ładnymi dekoracjami. Warto samemu stworzyć niecodzienny i unikatowy projekt, który będzie wizytówką całego domu. Jednym z rozwiązań może być dekoracja świetlna, na przykład wykonana z metalu geometryczna konstrukcja pokrywająca część ściany, za którą będzie skrzętnie schowana świetlna instalacja- paski led, które po włączeniu po zmroku, dadzą niesamowity efekt świetlny zarówno na ścianie, jak i w całym pomieszczeniu. Innym pomysłem na ścienną dekorację może być drewniana ścianka, jednakże nie kombinacja mebli w formie zabudowy ściennej, ale na przykład półki na książki i inne drobiazgi. Taka dekoracja wykonana na ścianie w formie półek ułożonych w określonym kształcie, na przykład w formie plastra miodu czy w formie okręgu, będzie użyteczna i dodatkowo będzie się pięknie prezentować.

Świece, lampiony i wazony

Elementy dekoracyjne nie muszą sprowadzać się tylko do dekoracji ściennych. Stolik kawowy, stół w jadalni, komoda w salonie czy przestrzeń na balkonie, mogą być miejscami, w których można umieścić modne dekoracje. Świeczniki czy lampiony to świetne rozwiązanie do każdego rodzaju pomieszczeń i odnajdą się świetnie w każdym stylu aranżacji. Szczególną uwagę należy zwrócić na lampiony drewniane z przeszklonymi bokami w formie latarenek. Tego typu dekoracja świetnie sprawdzi się nie tylko w salonie, ale również na balkonie i stworzy przyjemny klimat szczególnie po zmroku. Wazon z kwiatami to również świetne rozwiązanie dekoracyjne, które nigdy nie wychodzi z mody. Taki wazon można postawić w zasadzie wszędzie, a im bardziej naturalne kwiaty będą w nim umieszczone, tym przyjemniej będzie we wnętrzu naszego domu lub mieszkania.

Dekoracje w domu
Oceń ten post