Czarter jachtów motorowych w Chorwacji

czarter jachtów motorowych chorwacja

Jeżeli nigdy nie wypożyczałeś jachtu, to pora poznać, w jaki sposób przebiega ten proces. Czarter jachtów motorowych chorwacja to niezwykle popularny temat, wielu turystom marzy się bowiem rejs “własnym”, wyczarterowanym jachtem. Jak się okazuje, proces ten nie jest bardzo skomplikowany, warto jednak się do niego przygotować.

Czym jest czarter jachtów motorowych chorwacja?

Choć samo nazewnictwo może wydawać się skomplikowane, to na wstępie warto zaznaczyć, że czarter to nic innego jak specjalna umowa pomiędzy czarterującym (czyli osobą, która jacht chce wypożyczyć), a armatorem (czyli tzw. opiekunem” jachtów w marinie). Umowa obejmuje standardowo wynajęcie konkretnego jachtu, w konkretnym czasie, a także z konkretnego miejsca, a wszystko to oczywiście za określoną kwotę. Jeżeli czarterujemy jacht, mamy pewność, że w rejs wyruszymy dokładnie tym jachtem, który sobie wcześniej wybraliśmy. Jeżeli umowa obejmuje również wynajem konkretnego, dodatkowego wyposażenia jachtu, to również będzie on dodatkowo wyposażony. Dodatkowe wyposażenie ujęte jest w tzw. specyfikacji jednostki.

Czarter jachtów motorowych chorwacja – krok po kroku

Proces wynajmu jachtu zazwyczaj rozpoczyna się od wstępnej rezerwacji. Można jej dokonać na specjalnych stronach z jachtami. Po uzupełnieniu wstępnej rezerwacji (konieczne jest podanie określonych danych), mamy dodatkowy czas na podjecie ostatecznej decyzji i wpłacenie zaliczki. Jeżeli wynajem jest pewien z naszej strony, możemy też od razu zapłacić (część kwoty, druga część regulowana jest przed rejsem). W dniu wypłynięcia w rejs należy stawić się wraz ze swoją załogą w wyznaczonym porcie, po czym należy zgłosić się do armatora lub bosmana. W tym momencie zostaje nam udostępniony jacht.

Co warto sprawdzić?

W momencie odbioru jachtu warto sprawdzić cały sprzęt, a także wszystkie urządzenia i wyposażenie (żagiel, olinowanie czy kabestany). I tak dopiero po dokładnym sprawdzeniu jachtu należy udać się do biura wraz z armatorem, gdzie zostanie podpisany specjalny protokół odbioru. W tym momencie też wpłacamy kaucję (oraz ewentualne ubezpieczenie), po czym otrzymujemy wszystkie niezbędne dokumenty dotyczące jachtu.

Czarter jachtów motorowych w Chorwacji
5 (100%) 1 vote