Aranżacja ogrodu

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, aby nie tylko dom i jego wnętrze wyglądały ładnie, ale również, aby ogród był dopracowany pod każdym, nawet najmniejszym szczegółem. Ogrodnictwo nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zmienna pogoda i zmiany klimatyczne oraz bakterie i zanieczyszczenia sprawiają, że bardzo często nawet te najbardziej wytrzymałe rośliny, zaczynają chorować i usychają, pozostawiając nieładnie wyglądającą i pustą przestrzeń. Ogród, nieważne czy mały, czy duży, warto zaaranżować tak, by nie tylko cieszył oko, ale również by był świetnym miejscem do letniego wypoczynku w gronie najbliższych.

Roślinność

Ogród, nawet prosty i nieobsadzony wieloma roślinami, może być piękny. Jeżeli ogrodnictwo nie jest naszą mocną stroną, najlepszą zasadą będzie: mniej znaczy więcej. Warto zainwestować w rośliny, które nie wymagają dużej uwagi i pielęgnacji, oraz przetrwają nawet wtedy, gdy przyjdzie nieco gorętsze lato, bądź bardzo mroźna zima. Stawiając na prywatność, warto ogrodzenie obsadzić tujami bądź innymi krzewami czy drzewkami iglastymi, które gdy urosną, osłonią cały ogród przed oczami sąsiadów. Wewnątrz ogrodu ciekawą rośliną, która idealnie nada się jako dekoracja, jest winorośl. Ponadto, oprócz walorów estetycznych, latem będziemy mieć porcję świeżych winogron każdego dnia. Gdy pędy będą wystarczająco duże i owoców będzie sporo, warto pomyśleć o wykonaniu domowego wina na własny użytek. Kwiaty w ogrodzie, są bardzo wymagające, więc jeżeli nie cieszy nas perspektywa zaawansowanej pielęgnacji tego typu roślin, warto zasadzić w ogrodzie inne krzewy czy drzewka owocowe.

Dekoracje ogrodowe

Kamień czy drewno to surowce naturalne, które w ogrodzie będą prezentować się szczególnie ładnie. Wiele osób stosuje w ogrodzie kostkę brukową, którą wyłożone są ścieżki. Warto jednak wykonać takie ścieżki z kamieni o dużej powierzchni, ponieważ całość będzie prezentować się naturalnie i ładnie. Innym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o ścieżki na terenie ogrodu i posesji dookoła domu, jest drewno. Również i ten surowiec w bezpośrednim zestawieniu z drzewami i krzewami oraz meblami ogrodowymi będzie świetnym rozwiązaniem praktycznie w każdym ogrodzie. Aranżując ogród, nie wolno zapominać o oświetleniu. Latarenki, lampki na baterie słoneczne czy łańcuchy z lampkami będą niezbędne szczególnie w ciepły, letni wieczór podczas długich spotkań ze znajomymi czy rodziną. Zapewnią nie tylko niezbędne światło, ale stworzą przyjemny klimat.

Aranżacja ogrodu
Oceń ten post